1. Udruga HELP usmjerena je na pomoć mladima i osobama s problemima povezanim s konzumiranjem droga. Neke od aktivnosti su: zamjena pribora (Needle Exchange), terenski rad, slanje ovisnika na liječenje, dobrovoljno savjetovanje i testiranje na HIV i hepatitis (CST), distribucija obrazovnih materijala, osiguravanje besplatnih prezervativa, podizanje svijesti u javnosti o HIV-u, hepatitisu i problemima osoba koje konzumiraju droge, briga o osobama zaraženim HIV-om, edukacije, treninzi, zagovaračke aktivnosti itd.
2. Udruga za promicanje mentalnog zdravlja Feniks Split je humanitarna neprofitna organizacija s ciljem stručnog osmišljavanja, izrade i realizacije projekata i programa podrške kojima se unapređuje mentalno zdravlje i kvaliteta života osoba s mentalnim poteškoćama / oboljenjima u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Udruga kontinuirano provodi grupe uzajamne podrške, grupe podrške za njihove obitelji/prijatelje, razne edukacije i radionice, trening komunikacijskih vještina, program pragmatičnog osnaživanja, CHQ trening-radionice, logoterapijske, radno-okupacijske, plesno terapijske i art-terapijske radionice), rekreaciju na svježem zraku, projekcije dokumentarnih filmova na temu mentalnog zdravlja, tribine, likovne izložbe članica udruge, SOS liniju i Večeri društvenih igara.
3. Hrvatsko društvo za bolesti jetre “Hepatos” je pravni sljednik Hrvatske udruge liječenih i oboljelih od hepatitisa “Hepatos”. Hepatos je nevladina i nestranačka organizacija osnovana u Splitu 2000. godine s osnovnim ciljem pružanja pomoći oboljelima od hepatitisa. Hepatos je prva NGO u Republici Hrvatskoj koja za ciljnu skupinu ima oboljele od hepatitisa.
Neke od aktivnosti su outreach program dostupan svima: Mobilni InfoHep Centar (medicinsko vozilo opremljeno za pružanje zdravstvenih usluga na terenu). Radom Mobilnog InfoHep Centra a u suradnji sa stručnjacima regionalnih Zavoda za Javno Zdravstvo i bolničkih centara diljem Republike Hrvatske, po prvi put se kompletna i izvrsna usluga (povjerljivo i anonimno savjetovanje i testiranje, pretraga jetre elastografijom te zakazivanje termina kod liječnika specijaliste) dovodi se na teren korisnicima. U kombiju, koji je prerađen i opremljen za pružanje zdravstvenih usluga na terenu, liječnici regionalnih Zavoda za javno Zdravstvo pružaju usluge testiranja na HCV i HIV a u budućnosti i na druge spolno i krvlju prenosive bolesti. Testiranja se provode brzim testovim, što znači da korisnici rezultate na obavljene pretrage dobiju u roku od 20 do 40 minuta. Cjelokupnu uslugu za oboljele zaokružuje prisutnost liječnika specijalista koji provodi liječenje. On odmah po završetku testiranja i pregleda jetre provodi razgovore sa oboljelima i preporučuje/dogovara daljnje liječenje.
4. Udruga PORAT usmjerana je na kontinuirano osnaživanje emocionalnog stanja i ulaganje napora u razvijanje znanja i vještina liječenih ovisnika radi lakše prilagodbe u društvu u svrhu održavanja trajne drug-free apstinencije; nesebično i pravodobno reagiranje na potrebe osoba koje jesu ili su bile u problemu ovisnosti i aktivno djelovanje na sprječavanju nastanka ovisnosti. Neke od aktivnosti koje udruga provodi jesu: podjela i zamjena čistog pribora (podrazumijeva dostupnost sterilnog pribora), resocijalizacija, priprema za terapijske zajednice, čišćenje okoliša od infektivnog otpada i slično. Korisnicima se dijeli edukativni materijal i prezervativi.
5. LIGA ZA PREVENCIJU – Liga za prevenciju ovisnosti djeluje preko 20 godina na području prevencije rizičnih ponašanja i socijalne isključenosti. U suradnji sa zdravstvenim, obrazovnim i ustanovama socijalne skrbi razvili sU preventivne programe koji su implamentirani u obrazovne i zdravstvene ustanove u Splitsko dalmatinskoj županiji i na nacionalnoj razini. Liga za prevenciju provodi program SIGURAN IZLAZ u okviru kojeg pružaju uslugu cjelovitog postpenalnog prihvata u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Cilj programa jest unaprijediti postpenalni prihvat osuđenika kao sustav podrške zatvorenicima, bivšim zatvorenicima i njihovim obiteljima u svrhu omogućavanja uspješne resocijalizacije i integracije u zajednicu te povećanja socijalne uključenosti bivših zatvorenika u Splitsko-dalmatinskoj i Šibensko-kninskoj, Zadarskoj i Dubrovačko neretvanskoj županiji. Stambena jedinica pruža smještaj odraslim muškim osobama, bivšim zatvorenicima koji nemaju gdje, usluge: prihvata, stanovanja, održavanja osobne higijene, stručnu socijalnu i/ili psihološku pomoć, osnovnu brigu o zdravlju, programe i strukturirane aktivnosti usmjerene na jačanje osobnih kapaciteta korisnika za povratak u zajednicu, organizirano provođenje slobodnog vremena, volonterske i radne aktivnosti te druge usluge prema individualnim potrebama korisnika. Udruga ANST 1700 kao partner u provedbi programa osigurava usluge radno-okupacijska terapija u kreativnim likovnim radionicama i radionici za izradu okvira u sklopu pripreme za tržište rada te djelatnik udruge sudjeluje kao asistent u provedbi programa kao tehnička podrška.